Marketing

Junior Brand Manager Ice Cream

Descriere

Provocarea noastră:

Dezvoltarea brandurilor proprii de înghețată (Corso, La Strada), precum și ale partenerilor (Mars, Häagen-Dazs).

Responsabilități:

  • Suport acordat Brand Managerului pentru realizarea planului anual de marketing în toate etapele acestuia;
  • Lucrează împreună cu Brand Manager la realizarea strategiei 4P;
  • Colaborează cu agențiile de Brand în proiectele de Digital;
  • Comunică cu departamentul de marketing al furnizorilor de produs, împreună cu departamentul de Supply Chain, pentru finalizarea produselor și ambalajelor;
  • Colaborează cu agențiile de design, în procesul de creație și implementare design și artworks, pentru ambalajele produselor din portofoliu;
  • Comunică cu departamentul de marketing corespondent în cazul brandurilor partenere, pentru implementarea programelor și activităților promoționale, precum și a tuturor problemelor legate de produse.
  • Comunică permanent cu echipa de vânzări și departamentele relevante din companie asupra portofoliului de produse, calitate/beneficii, prețuri și grile de discount, activități promoționale;
  • Contribuie la pregătirea calendarelor promo dedicate clienților cheie și participă la întâlnirile cu aceștia și prezentarea inițiativelor brandului pentru creșterea afacerii.

Cerințe

  • Studii superioare, de preferat în Marketing;
  • Experiență într-o poziție similară, de preferință în FMCG;
  • Gândire analitică și orientare către procese;
  • Capacitate de analiză;
  • Stil de lucru organizat și atenție la detalii;
  • MS Office avansat;
  • Engleză nivel avansat;
  • Foarte bune abilități de comunicare, relaționare, organizare și planificare.

Beneficii

Pachet salarial și de beneficii competitiv, card medical de sănătate, aranjamente de muncă hibrid, bookster, decont transport.

Așteptăm cu mare interes aplicatia ta!

Alege să faci parte din echipa noastră unde suntem mai buni împreună!

MACROMEX – Oameni mari, Ambiții mari, Branduri mari!

Bucuresti

Full time; Program normal/ Hibrid

Minimum 2 ani

Superioare

Dacă vrei să aplici pentru acest post, te rugăm să completezi formularul. Ne-am bucura să te cunoaștem.