Marketing

Trade Marketing Specialist

Descriere

Echipa noastră de Marketing cauta un nou coleg Trade Marketing Specialist pentru brandul Food & Glory.

Provocarea noastră:

Implementarea și desfășurarea activităților de trade marketing și supervizarea serviciului de promovare a produselor companiei.

Responsabilitati:

  • Asigură punerea în aplicare a programelor de promovare la punctul de vânzare a produselor;
  • Dezvoltă și implementează evenimente și campanii BTL pentru brandurile din portofoliul companiei;
  • Elaborează estimări, prognoze ale valorilor de vânzări pe baza studiilor de piață, a resurselor de vânzare, a mediului economic și a altor criterii;
  • Colaborează cu echipa de vânzări pentru a dezvolta și implementa strategii de marketing;
  • Analizează performanța campaniilor de marketing și raportarea rezultatelor către management;
  • Gestionează relațiile cu agențiile de publicitate și alte părți interesate;
  • Întocmește rapoarte periodice referitoare la desfășurarea activităților de trade marketing;
  • Face vizite periodice de piață și întâlniri cu membrii echipei de vânzări/marketing/trade marketing;
  • Răspunde de implementarea în calendarul aprobat a tuturor acțiunilor, campaniilor și evenimentelor BTL pentru categoriile de produse de care este responsabil.

Cerințe

  • Studii superioare, de preferat în Marketing;
  • Cunoașterea în profunzime a pieței FMCG;
  • Experiența în relaționarea cu agenții de marketing, media și furnizori de produse și servicii din domeniu;
  • Experiența în gestionarea unuia sau mai multor branduri;
  • Cunoștințe de evaluare a viabilității financiare a evenimentelor organizate;
  • Cunoștințe despre strategie de marketing de conținut, principii de comunicare;
  • Operare PC (MS Office);
  • Limba engleză - nivel avansat;
  • Stil de lucru organizat și atenție la detalii;
  • Foarte bune abilități de comunicare, relaționare, organizare și planificare.

Beneficii

Pachet salarial și de beneficii competitiv, card medical de sănătate, aranjamente de muncă hibrid.

Așteptăm cu mare interes aplicația ta!

Alege să faci parte din echipa noastră unde lucrăm în siguranță și livrăm doar performanță!

MACROMEX – Oameni mari, Ambiții mari, Branduri mari

Full time; Hybrid

Experiența 3-5 ani este necesară

Diplomă de licență / Masterat

Dacă vrei să aplici pentru acest post, te rugăm să completezi formularul. Ne-am bucura să te cunoaștem.